Hloubkové čištění & Extrakce pórů

  • K čemu je to dobré? 

Hloubkové čištění pleti je důležitým krokem v péči o pleť, který pomáhá odstranit nečistoty, nadbytečný olej, odumřelé kožní buňky a další nečistoty, které mohou způsobovat záněty a problematickou pleť. Existuje několik způsobů, jak provádět hloubkové čištění pleti. Co můžete očekávat od našich čistících rituálů?

  • Pro koho je to vhodné?

Hloubkové čištění pleti může být vhodné pro všechny typy pleti a s různými potřebami. Zde jsou situace a typy pleti, pro které by hloubkové čištění mohlo být obzvláště užitečné:

  1. Problematická pleť: Lidé s mastnou pletí, sklony k akné nebo častými výskyty komedonů (černých a bílých teček) mohou mít prospěch z hloubkového čištění, které pomáhá odstraňovat přebytečnou maz a nečistoty.

  2. Suchá pleť s nedokonalostmi: I suchá pleť potřebuje odstranit odumřelé kožní buňky a jiné nečistoty, které mohou způsobovat nepravidelný povrch pleti, šupiny a bílé tečky vystouplé z pórů nejen na nose, ale i na spáncích, na čele a kolem ušního okolí.

  3. Starší pleť s náznaky stárnutí: Pro lidi s náznaky stárnutí, jako jsou jemné linky, vrásky nebo ztráta elasticity, je tato procedura potřebná k regeneraci pleti, a tím i stimulace produkce kolagenu.

  4. Pro pleť náchylnou k pigmentovým skvrnám: Díky pravidelné hloubkovému čištění se obnovuje a regeneruje povrch pleti a tím se zmírní viditelnost některých pigmentových skvrn.

Přestože hloubkové čištění může být pro mnohé výhodné, je vždy nezbytné brát v úvahu individuální potřeby pleti a konzultovat s profesionálem před zahájením jakéhokoli kosmetického ošetření.

  • Co (ne)dělat po proceduře?
Nedoroporučeje se hned nanášet jakákoliv dekorativní kosmetika, která by mohla ucpat póry. Dopřejte pleti pár hodin "dýchání". Pleť může být však mírně začervenalá, ale do dvou tří hodin to zmizí.

  • Jak často je třeba opakovat pro lepší výsledky?
Hloubkové čištění se doporučuje opakovat 1 za 4-6 týdnů, aby byla barva pleti sjednocená, pleť celkově zregenerovaná a vypadala svěží a pěstěně.

  • Jaký je průběh?

U procedur BLACKHEADS a HYDROFACIAL jsou následující kroky:

  1. Čištění pleťovým čisticím gelem: Používání kvalitního čisticího přípravku je prvním krokem. V případě korejského rituálu se provádí dvoufázové čištění pleti nejprve přípravkem na bázi oleje a poté na bázi vody.

  2. Extrakce černých teček u nosního okolí/brady

    HYDROFACIAL: Pleť dočistíme speciální čistící hlavicí hydrodermabrazí, která nejen odsaje se speciálním roztokem zbytky z pórů, ale podtlakem i promasíruje, prokrví pleť a zhydratuje.

    BLACKHEADS: Na extrahovaná místa aplikujeme sérum na zúžení velikosti pór.

  3. Maska a závarečná péče: Masku zvolíme podle typu a stavu pleti. Závěrečná péče zahrnuje výživné sérum a krém, případně krém s SPF podle potřeby.

Jaké jsou kontraindikace?

- těhotenství a laktace (přístrojová kosmetika)

- vážná srdeční onemocnění (přístrojová kosmetika)

- nemoci pojivové tkáně

- onkologická onemocnění

- cukrovka

- infekční onemocnění

- antibiotika a hořečnatá onemocnění

- nedávné výplně a botox v obličeji - minimálně 3 týdny od aplikace

- osoby s kovovými implantáty v místě ošetření (přístrojová kosmetika)

- epilepsie (přístrojová kosmetika)

- roztroušená skleróza (přístrojová kosmetika)

- štítná žláza (přístrojová kosmetika)

Extrakce pórů

  • K čemu je to dobré? 

Intenzivní hloubková extrakce pórů je postup, který se často provádí během profesionálních kosmetických ošetření při léčbě akné jako prevence budoucích zánětů a odstranění zbytkových zátek po akné. Cílem je odstranit přebytečný olej, komedony (černé a bílé tečky), mazové zátky, zárodky akné a další nečistoty, které mohou způsobovat záněty a nedokonalosti pleti. Extrakci, aby byla účinná, by mělo být prováděno pouze vyškoleným specialistou, jinak se stav pleti může zhoršit.

  • Pro koho je to vhodné?

Procedura je vhodná pro pleť s nedokonalostmi, nerovnostmi, která jsou hmatatelné a tzv. "překáží" vám pod prsty. Nemusí se jednat nutně o aknózní pleť v pokročilém stádiu. I pleť s nezanícenými pupínky, hormonálními výsevy potřebují důkladnou extrakci, aby výsledná pleť mohla být hladká a jemná na dotyk.

  • Co (ne)dělat po proceduře?

Procedura je mírně bolestivá až bolestivá a pleť bude po ošetření zarudlá. Doporučuje se rekonvalescence alespoň do konce dne nebo 12-24h podle stavu pleti. Po extrakci se nedoporučuje na pleť nanášet žádná dekorativní kosmetika, nevystavovat se náročnějším aktivitám, kde je pokožka vystavena nadměrnému pocení. Do 6-12hodin všechny otoky a začervenání zmizí. Je nutné přes den používat krém s UV faktorem SPF50 pro prevenci pigmentových skvrn.

  • Jak často je třeba opakovat pro lepší výsledky?

Pro optimální výsledky a rychlejší hojení akné a pupínků se doporučuje ošetření po 7 až 14 dní, minimálně po dobu 1 měsíce, záleží na stavu problematické pleti. U těžší formy akné je potřeba minimálně 4-6 opakování.

Pro zmírnění viditelnosti jizviček se doporučuje chemický peeling či mezoterapie pro celkové zlepšení vzhledu jizviček a sjednocení pleti.

  • Jaký je průběh?

Proceduru provádíme ručně za pomoci extraktorů nebo speciální nástrojů (komedonové lžíce nebo pinzety na "sbírání" mazových zátek/teček). Extraktory jsou obvykle sterilizovány před použitím.

Procedura zahrnuje:

  1. Příprava pleti: Před zahájením extrakce je důležité připravit pleť. To může zahrnovat očištění pleti od make-upu a nečistot. Pleť se před extrakcí vydezinfikuje.

  2. Intenzivní extrakce trvající kolem 1 hodiny: Extrahují se jednotlivé póry jedno po druhé, počínaje viditelnějšími až po podpovrchové.

  3. Antiseptický a zklidňující postup: Po extrakci bude aplikován antiseptický přípravek k prevenci infekce a ošetří se pokožka chladícím kryo-kladívkem k uklidnění pokožky. Aplikuje se zklidňující (alginátová) hydrogelová maska a pro efektivnění účinku masky bude aplikována biostimulační PDT fototerapie s modrým protizánětlivým světlem.

  4. Poučení na následnou domácí péči: Po extrakci může být důležité dodržovat určité postupy domácí péče, aby se minimalizovalo riziko podráždění a infekce. To může zahrnovat používání dezinfekčních přípravků a vyhýbání se manipulaci s oblastí po několik hodin nebo dní.

Je důležité mít na paměti, že extrakce pórů by měla být prováděna profesionály, protože neodborné vymačkávání pórů doma může způsobit infekce, podráždění a zanechat trvalé jizvy. 

Jaké jsou kontraindikace?

- těhotenství a laktace (přístrojová kosmetika)

- léky proti ředění krve

- antibiotika a hořečnatý stav

- infekční onemocnění

- probíhající menstruace

- onkologická onemocnění

- plastické operace v místech ošetření (po doporučení od příslušného doktora)

- nedávné výplně a botox v obličeji - minimálně 3 týdny od aplikace

- osoby s kovovými implantáty v místě ošetření (přístrojová kosmetika)

- epilepsie (přístrojová kosmetika)

- roztroušená skleróza (přístrojová kosmetika)

- štítná žláza (přístrojová kosmetika)